facebook-pixel
Helista ja küsi lisa +372 5385 8880

Autorid

Citystock
info@citystock.ee

6 nõuannet oma kodu organiseerimiseks

Kuna kätte on jõudnud paras aeg, mil talvised asjad ära pannakse ja hoiustusse viiakse, on sobiv aeg, et vaadata üle muu kodukord ja teraval pilgul välja valida, milliseid asju me tegelikult kasutame. Seda just seetõttu, et meid füüsiliselt ümbritsev mõjutab meid ka mentaalselt – seega, segamini või korda tegemata ümbruskond pole ainult toaruumi vähendav, vaid mõjub negatiivselt ka meie mõtlemisele. Seega pakume välja kuus erinevat nõuannet ja viisi, kuidas oma kodu erinevad osad (ja mõtted) lihtsalt ja soravalt korrastada.

  1. Köök ja vannituba

    Esimese asjana tuleb mõelda iga toa funktsiooni peale – hinda, millised asjad kuhu sobivad. Mida sa tegelikult köögis vajad? Või vannitoas? Mõtle, kas sul on tegelikult kõiki neid kohvitasse vaja. Kaalutle köögipindade korrastamist läbi harvkasutatud köögimasinate ära panemise. Kontrolli ka oma külmkapi sisu – millised purgid on seal juba aastaid istunud?
  2. Magamistuba, kapid ja kummutid

    Magamistuba peaks olema rahulik puhkeala. Televiisori peaksid sealt koheselt elimineerima.
    Lisaks vabasta end riietest, mis enam selga ei lähe. Kogu lugu. Mõtle riideid sorteerides, kas need sulle üldse enam sobivad, kuidas need sind tundma panevad ja kas need istuvad ehk veel kapis ainult mingi ebamäärase nostalgia pärast. Kui need sulle enam ei sobi, siis on paras aeg nendest loobuda.
  3. Garaaž

    See on mõeldud ikkagi sõidumasinateks. Kui sul pole muud varianti, siis sobib see ka aiandusvarustuse hoidmiseks, kuid laias laastus peaks vältima sellest üldise laopinna tegemist. Käi kõik valvsal pilgul läbi ja vaata, milliseid asju pole sa juba aastaid kasutanud. Need võiks kuhugi mujale viia või ära anda. Lisaks kaalutle rattahoidjate soetamisele või pane üles muud hoidvad riiulid-konksud, mille abil segadust elimineerida.
  4. Kuidas organiseerida

    Kui oled ümberkorraldustega nii kaugele jõudnud, et tead, millistest asjadest on vaja lahti saada, siis jaota nad erinevatesse kottidesse-karpidesse vastavalt sellele, mida nendega teha otsustad: hoiad alles (paned mujale, nt laopinnale), viskad ära, müüd maha, annetad, taaskasutad, parandad või tagastad. Seejärel võta oma otsused vastu ja hakka valitud tegevustega pihta, ei mingit taganemist.
  5. E-mail

    Peale füüsilise organiseerimise tasub üle vaadata ka igavene virtuaalsegadus – e-mail. Kasuta kaustasid, organiseeri oma meilid nendele vastavalt ja prioritiseeri. Tegele meilidega, millega antud päeval tegelema pead ja järgmise nädala meilidega tegeled… järgmisel nädalal. Lisaks võta veidi aega, et lahkuda soovimatutest meilinimekirjadest. Ja vana Hotmaili konto võid koheselt kustutada.
  6. Rutiin

    Ümberkorraldused ja kodu korrastamine ei pea olema suur, tüütu iga-aastane ettevõtmine. Tegelikult võib kõiksuguse suurkoristuse jaotada väiksemateks tükkideks: näiteks korralda selline organiseerimistegevus kord igal aastaajal või hakka suurpuhastuse ajal pihta ainult ühe toaga ja korda protsessi iga päev kuni kodu on taas korras!


Seega, pane muusika mängima, lõõgastu ja siis kiires korras koristama-korrastama!

Tagasi
Drive-IN väikelaod Mustamäel